Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Sürdürülebilirlik

 

Biz kendimizi derinlere kök salan, temellerine ciddi yatırım yapan uzun ömürlü bir çınar ağacı olarak görüyoruz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana çok çalıştık, ama bütün bu süreç boyunca ayaklarımızı hep yere sağlam bastık.Çünkü, biz kendimizi, süratli büyüyüp çabuk yok olan bir kavak ağacı yerine, yerin altına, yani temelline ciddi yatırım yapan bir çınar ağacı olarak görüyoruz. Bir çınar gibi uzun ömürlü ve yere sağlam basan bir yapı kurmak için çalışıyoruz.

Cosmopro Sürdürülebilirlik

Sağladığımız maddi kazançların yanında insanlığa ve doğaya faydalı olmaktan; kısaca tüm çevremize artı değerler yaratmaktan yükümlüyüz.

Ekonomik Sürdürülebilirlik

Ekonomik Sürdürülebilirlik ortaklarımız, müşterilerimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve ülkemiz için büyük önem taşıyor. Cosmopro olarak, bu bilinçle Ekonomik Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için gerekli önlemleri alıyoruz.

• Sektörün geleceğini şekillendirecek yeni iş yapış modelleri üzerinde çalışarak gelecekteki rekabete hazırlanıyor ve gerekli yatırımları yapıyoruz.
• Müşterilerimizi dinliyor, sektörlerinin hangi yöne gittiğini analiz ederek stratejiler belirliyoruz.
• Verdiğimiz hizmetlerde en yüksek kalite/maliyet oranını yakalamak için çalışıyoruz.
• Rakiplerimizin kopyalayamayacağı ve taklidi zor katma değerli hizmetler üretmek için çalışıyoruz.
• Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizle uzun vadeli bir birliktelik sürdürebilmek için şeffaf, açık ve paylaşımcı bir yönetim modeli uyguluyoruz.

Yerli Ürün Tercihi

Aldığımız ürünlerin mümkün olduğunca yerli üretim olmasına dikkat ediyoruz. Ürün içerisindeki parçalar ithal de olsa, Türkiye’de birleştirilmiş veya üzerinde katma değerli hizmetler yapılmış ürünleri tercih ediyoruz. Kalite tutması durumunda firma olarak yerli ürüne öncelik vererek Türk ekonomisine, üretim gücüne destek oluyoruz. %100 Türk sermayeli bir firmadan beklendiği gibi.

Cosmopro Sürdürülebilirlik

Sağladığımız maddi kazançların yanında çalışanlarımıza, insanlığa ve doğaya faydalı olmaktan; kısaca tüm çevremize artı değerler yaratmaktan yükümlüyüz.

Organizasyonel Hedefler

Hedefimiz takımımızın her bir üyesine, müşterilerimize ve dünyaya katkı sağlamak. Bu sebeple:

1. Etik, şeffaf ve paylaşımcı yaklaşımımız sayesinde öne çıkan, müşteriler, çalışanlar ve tedarikçiler tarafından tercih edilen, kalite ve servis standartlarını en üst seviyeye çıkartmış bir şirket olacağız.
2. Sağladığımız sosyal şartlar, yeni iş imkanları ve ekonomik büyüme sayesinde ülkemizin planladığı büyümeye katkıda bulunacağız. İçinde bulunduğumuz çevreye yarar sağlayarak insanların yaşam şartlarının iyileştirilmesinde rol oynayacak ve ekonomik kalkınmanın devam etmesinde rol alacağız.
3. İş ortaklarımızla olan ilişkilerimizin daha uzun soluklu olmasını sağlayacak ve onlarla birlikte büyüyeceğiz.
4. Yaptığımız tüm işlerde kanunlara uyacak, insan sağlığına önem vereceğiz. İş kazalarına girmemesi için gerekli tüm önlemleri alacağız, bu tür problemlerin işimizi tehlikeye atmamasını sağlayacağız.
5. Yaptığımız işlerde çevreye verdiğimiz zararı minimize edeceğiz, çalışanlarımıza huzurlu, temiz ve sağlıklı bir iş ortamı yaratarak daha motive çalışmalarını sağlayacağız. Bizden sonraki nesillerin dünyadan en az bizim kadar faydalanabilecekleri bir çevre bırakmak için elimizden geleni yapacağız.